Airway X
Racer SearchPrint this Report
  · 
 
SUPERCROSS #5 - 8/2/2019
AIRWAY HEIGHTS WA
125-250ccF (B) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#830
 SETH BEAVER  - YAM
 ST MARIES, ID 
1st1st20
 
125-250ccF (C) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#18
 SAMMY FREEZE  - YAM
 NEWMAN LAKE, WA 
2nd1st20
2nd
#43
 JOURDYN RALING  - KAW
 MEAD, WA 
5th2nd16
3rd
#823
 JEREMY HARMON  - YAM
 COEUR D ALENE, ID 
4th3rd13
4th
#160
 DYLAN ERDMAN  - YAM
 SPOKANE, WA 
1st9th11
5th
#158
 GARRETT SECORD  - KTM
 COEUR D ALENE, ID 
7th5th10
6th
#31
 ZACHARY BRADLEY  - YAM
 HAYDEN, ID 
6th7th9
7th
#410
 TANNER THORSEN  - KAW
 SPOKANE, WA 
3rd10th8
8th
#225
 JACK CARON  - YM
 KELOWNA, BC 
10th4th7
9th
#246
 ROBERT BERNAL  - KTM
 DEER PARK, WA 
9th6th6
10th
#151
 RILEY SNELL  - KAW
 SPOKANE, WA 
8th8th5
 
125-250ccF (D) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#24
 DERRICK HELM  - YAM
 LIBERTY LAKE, WA 
2nd1st20
2nd
#703
 LEVI MCELWAIN  - YAM
 HAYDEN, ID 
6th2nd16
3rd
#421
 TYLER PITTENGER  - HUS
 SPOKANE VALLEY, WA 
4th4th13
4th
#583
 CAMERON CHRISTENSEN  - HON
 DEER PARK, WA 
3rd5th11
5th
#373
 CALEB JOHNSON  - HON
 KALISPELL, MT 
8th3rd10
6th
#10
 STEPHEN EIDSON  - YAM
 SAGLE, ID 
5th7th9
7th
#3
 TRISTAN ROSLAK  - YAM
 RATHDRUM, ID 
1st11th8
8th
#5
 OWEN SADEWIC  - HON
 SANDPOINT, ID 
7th6th7
9th
#56
 CORY DEARBORN  - YM
 MOSES LAKE, WA 
9th8th6
10th
#729
 CODY SCHNEIDER  - YAM
 CHATTAROY, WA 
10th9th5
11th
#122
 CONNOR BEAVER  - KTM
 ST MARIES, ID 
11th10th4
 
2 Stroke Smoker SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#18
 SAMMY FREEZE  - YAM
 NEWMAN LAKE, WA 
1st1st20
2nd
#158
 GARRETT SECORD  - KTM
 COEUR D ALENE, ID 
3rd2nd16
3rd
#67
 TRENTON FURUKAWA  - KAW
 SPOKANE, WA 
4th3rd13
4th
#410
 TANNER THORSEN  - KAW
 SPOKANE, WA 
2ndDNS11
 
25+ Sportsman (D/C) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#583
 CAMERON CHRISTENSEN  - HON
 DEER PARK, WA 
2nd1st20
2nd
#0
 MITCH HOLFORD  - UNK
 SPOKANE, WA 
1st2nd16
 
250-450ccF (B) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#830
 SETH BEAVER  - YAM
 ST MARIES, ID 
1st1st20
 
250-450ccF (C) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#21
 OWEN SMASNE  - YAM
 POST FALLS, ID 
1st2nd20
2nd
#225
 JACK CARON  - YM
 KELOWNA, BC 
4th1st16
3rd
#43
 JOURDYN RALING  - KAW
 MEAD, WA 
2nd3rd13
4th
#246
 ROBERT BERNAL  - KTM
 DEER PARK, WA 
5th4th11
5th
#01
 WYATT JUDD  - YAM
 RIVERSIDE, WA 
6th5th10
6th
#300
 KALEB JONES  - KTM
 PRIEST RIVER, ID 
8th6th9
7th
#25
 JOSH BROWN  - YAM
 CHATTAROY, WA 
7th7th8
8th
#160
 DYLAN ERDMAN  - YAM
 SPOKANE, WA 
3rdDNS7
 
250-450ccF (D) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#51
 CASON LONG  - SUZ
 GREENACRES, WA 
1st2nd20
2nd
#317
 KC MATTHEWS  - YAM
 SPOKANE, WA 
3rd1st16
3rd
#24
 DERRICK HELM  - YAM
 LIBERTY LAKE, WA 
2nd3rd13
4th
#715
 DAVIN VALENTI  - KTM
 VERADALE, WA 
4th4th11
5th
#421
 TYLER PITTENGER  - HUS
 SPOKANE VALLEY, WA 
5th5th10
6th
#10
 STEPHEN EIDSON  - YAM
 SAGLE, ID 
6th6th9
7th
#122
 CONNOR BEAVER  - KTM
 ST MARIES, ID 
7th7th8
8th
#3
 TRISTAN ROSLAK  - YAM
 RATHDRUM, ID 
8thDNS7
 
30+ Expert (A/B) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#81
 ANDREW TAYLOR  - HON
 MONTROSE, BC 
1st1st20
2nd
#224
 BUDDY CARON  - SUZ
 KELOWNA, BC 
2nd2nd16
 
30+ Sportsman (C/D) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#323
 BRANDON KROTZER  - HON
 MEAD, WA 
1st1st20
2nd
#721
 MARK PENICK  - HON
 RATHDRUM, ID 
4th2nd16
3rd
#25
 JOSH BROWN  - YAM
 CHATTAROY, WA 
3rd3rd13
4th
#51
 JOE SNELL  - SUZ
 SPOKANE, WA 
2nd4th11
 
40+ Expert (A/B) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#42
 LUKE HUGHES  - SUZ
 TWISP, WA 
2nd1st20
2nd
#260
 VONN "JAMMIN" JONES  - HON
 LOON LAKE, WA 
1st2nd16
3rd
#81
 ANDREW TAYLOR  - HON
 MONTROSE, BC 
3rd3rd13
4th
#473
 TRAVIS GLIDEWELL  - KAW
 SPOKANE VALLEY, WA 
5th4th11
5th
#224
 BUDDY CARON  - SUZ
 KELOWNA, BC 
4th5th10
 
40+ Sportsman (C/D) SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#827
 SHAWN MARTIN  - HN
 SANDPOINT, ID 
2nd1st20
2nd
#721
 MARK PENICK  - HON
 RATHDRUM, ID 
1st2nd16
 
50cc 3-6 yrs SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#818
 JAXON HUGHES  - COB
 WINTHROP, WA 
2nd1st20
2nd
#99
 ZOWEY MCCOY  - HSQ
 SPOKANE, WA 
1st2nd16
3rd
#729
 RYDER SCHMITZ  - KTM
 SPOKANE, WA 
3rd3rd13
4th
#075
 URIAH MATTHEWS  - KTM
 SPOKANE, WA 
4th4th11
5th
#372
 BRUCE NACCARATO  - KTM
 NINE MILE FALLS, WA 
6th5th10
6th
#5
 WYATT SECORD  - KTM
 COEUR D ALENE, ID 
5th6th9
 
50cc B (INT) - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#828
 KELLEN COOPER  - COB
 OAKEADALE, WA 
1st1st20
2nd
#99
 ZOWEY MCCOY  - HSQ
 SPOKANE, WA 
2nd2nd16
3rd
#3
 RYDER EGGLESTON  - KTM
 FERNDALE, WA 
4th3rd13
4th
#729
 RYDER SCHMITZ  - KTM
 SPOKANE, WA 
3rd4th11
 
50cc Open SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#828
 KELLEN COOPER  - COB
 OAKEADALE, WA 
1st1st20
2nd
#3
 RYDER EGGLESTON  - KTM
 FERNDALE, WA 
2nd2nd16
 
65cc 6-9yrs SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#21
 JEVAN DANGER DIDIER  - YAM
 NINE MILE FALLS, WA 
1st1st20
2nd
#717
 BLAYZE SHEA  - KTM
 SAINT MARIES, ID 
2nd2nd16
3rd
#110
 PORTER EVANS  - HUS
 TWISP, WA 
3rd3rd13
 
65cc C (JR) - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#81
 OLIVER WEITZEL  - KTM
 COLUMBIA FALLS, MT 
1st1st20
2nd
#74
 LUKE LUNDEBERG  - KTM
 LEWISTON, ID 
3rd2nd16
3rd
#017
 KASH LUNDEBERG  - KTM
 LEWISTON, ID 
2nd3rd13
 
65cc Open SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#81
 OLIVER WEITZEL  - KTM
 COLUMBIA FALLS, MT 
1st1st20
2nd
#21
 JEVAN DANGER DIDIER  - YAM
 NINE MILE FALLS, WA 
2nd2nd16
3rd
#747
 DAMON SUTTERLIN  - YAM
 ST. MARIES, ID 
4th3rd13
4th
#947
 KAYSON SEXTON  - YAM
 ST MARIE’S, ID 
3rd5th11
5th
#017
 KASH LUNDEBERG  - KTM
 LEWISTON, ID 
6th4th10
6th
#74
 LUKE LUNDEBERG  - KTM
 LEWISTON, ID 
5th6th9
7th
#717
 BLAYZE SHEA  - KTM
 SAINT MARIES, ID 
7th7th8
8th
#110
 PORTER EVANS  - HUS
 TWISP, WA 
8th8th7
 
85cc C (JR) - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#924
 LOGAN HUGHES  - YAM
 WINTHROP, WA 
1st1st20
2nd
#947
 KAYSON SEXTON  - YAM
 ST MARIE’S, ID 
3rd2nd16
3rd
#017
 KASH LUNDEBERG  - KTM
 LEWISTON, ID 
2nd4th13
4th
#2
 DYLAN MASTERS  - YAM
 SANDPOINT, ID 
5th3rd11
5th
#747
 DAMON SUTTERLIN  - YAM
 ST. MARIES, ID 
6th5th10
6th
#88
 DALTON EVANS  - HUS
 TWISP, WA 
4th7th9
7th
#282
 KARL COOPER  - HUS
 OAKESDALE, WA 
8th6th8
8th
#29
 JACOB HELFRICH  - KTM
 PENTICTION, BC 
7th8th7
9th
#251
 KAYDENCE SNELL  - KAW
 SPOKANE, WA 
9th9th6
 
85cc D (Beg) - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#100
 COOPER FIGUEROA  - YAM
 CDA, ID 
2nd1st20
2nd
#500
 KYLE BERRY  - HUS
 SPOKANE VALLEY, WA 
1st2nd16
 
85cc Open - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#924
 LOGAN HUGHES  - YAM
 WINTHROP, WA 
2nd1st20
2nd
#500
 KYLE BERRY  - HUS
 SPOKANE VALLEY, WA 
1st4th16
3rd
#67
 TRENTON FURUKAWA  - KAW
 SPOKANE, WA 
4th2nd13
4th
#26
 BRENNEN LOVELAND  - KTM
  
3rd3rd11
5th
#717
 JAMES HARREL  - YAM
 KALISPELL, MT 
5th5th10
6th
#2
 DYLAN MASTERS  - YAM
 SANDPOINT, ID 
6th6th9
7th
#282
 KARL COOPER  - HUS
 OAKESDALE, WA 
8th7th8
8th
#29
 JACOB HELFRICH  - KTM
 PENTICTION, BC 
7th9th7
9th
#509
 MERRICK SHEPARD  - KAW
 LIND, WA 
9th8th6
 
85cc-150cc 7-9yrs SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#717
 JAMES HARREL  - YAM
 KALISPELL, MT 
1st1st20
2nd
#509
 MERRICK SHEPARD  - KAW
 LIND, WA 
2nd2nd16
 
College Boy 17-24 SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#21
 OWEN SMASNE  - YAM
 POST FALLS, ID 
3rd1st20
2nd
#225
 JACK CARON  - YM
 KELOWNA, BC 
2nd2nd16
3rd
#823
 JEREMY HARMON  - YAM
 COEUR D ALENE, ID 
1st3rd13
 
PEE WEE SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#00
 RALLY MATTHEWS  - KTM
 GREENACRES, WA 
1st1st20
2nd
#73
 RYDER KARABA  - KTM
 DEER PARK, WA 
2nd2nd16
3rd
#372
 BRUCE NACCARATO  - KTM
 NINE MILE FALLS, WA 
3rd3rd13
4th
#001
 JORDYN HARREL  - COB
  
5th4th11
5th
#351
 AVERIE SNELL  - HON
 SPOKANE, WA 
4th5th10
 
Schoolboy 12-16yrs SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#158
 GARRETT SECORD  - KTM
 COEUR D ALENE, ID 
1st1st20
2nd
#01
 WYATT JUDD  - YAM
 RIVERSIDE, WA 
3rd3rd16
3rd
#151
 RILEY SNELL  - KAW
 SPOKANE, WA 
2nd4th13
4th
#31
 ZACHARY BRADLEY  - YAM
 HAYDEN, ID 
5th2nd11
5th
#100
 COOPER FIGUEROA  - YAM
 CDA, ID 
4th5th10
 
Supermini 9-15yrs SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#67
 TRENTON FURUKAWA  - KAW
 SPOKANE, WA 
1st2nd20
2nd
#100
 COOPER FIGUEROA  - YAM
 CDA, ID 
3rd1st16
3rd
#26
 BRENNEN LOVELAND  - KTM
  
2nd3rd13
4th
#500
 KYLE BERRY  - HUS
 SPOKANE VALLEY, WA 
4th4th11
5th
#88
 DALTON EVANS  - HUS
 TWISP, WA 
5th5th10
6th
#29
 JACOB HELFRICH  - KTM
 PENTICTION, BC 
6th6th9
 
Unlimited PRO Class SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#246
 CHANCE BLACKBURN  - HON
 NEWMAN LAKE, WA 
1st1st20
2nd
#276
 ZACK WICKWARD  - KAW
 AIRWAY HEIGHTS, WA 
3rd2nd16
3rd
#27
 CHARLIE WICKWARD  - KAW
 CHENEY, WA 
2nd3rd13
 
Women's Beg Open SX - Overall Finish Positions  View Laptimes   View Points for this Class Points for this class
Overall Name Moto 1Moto 2 Points Earned
1st
#251
 KAYDENCE SNELL  - KAW
 SPOKANE, WA 
1st1st20
2nd
#500
 LAUREN BERRY  - KTM
 SPOKANE, WA 
2nd2nd16
3rd
#8
 MALLORY SECORD  - KTM
 COEUR D ALENE, ID 
4th3rd13
4th
#412
 ALYSHA RALING  - KAW
 MEAD, WA 
6th4th11
5th
#592
 WYNZER ARANA  - HON
 SANDPOINT, ID 
3rdDNS10
6th
#001
 JUSTYNE SORENSEN  - HSQ
 SPOKANE, WA 
5thDNS9
Return to Main Results Menu Total Entries: 134

Page Generated in: 0.062 Seconds