QuadcrossNW
Racer SearchPrint this Report
  ·  · 
 
2022 Quadcross Northwest
250 Production 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - HOLT COLLINS
#711 - REDMOND, OR
1st2nd 47
1st - SCOTT RONDEAU
#90 - RAVENSDALE, WA
2nd1st 47
3rd - RAVEN REYNOLDS
#911 - EATONVILLE, WA
3rd4th 38 (-9)
4th - JOHNATHAN MARRIOTT
#713 - ELMA, WA
4th5th 34 (-13)
5th - VON FRANULOVICH
#14 - ARLINGTON, WA
 3rd 20 (-27)
3 Wheeler 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - MIKE BURSON
#9 - CENTRAL POINT, OR
1st1st 50
2nd - MIKAYLA BURSON
#6 - CENTRAL POINT, OR
4th2nd 40 (-10)
2nd - AUSTIN SODERBERG
#85 - MOLALLA, OR
3rd3rd 40 (-10)
4th - CAMERON CALVERT
#04 - TACOMA, WA
5th4th 34 (-16)
5th - DAMIAN TUCKER
#75 - HAYDEN, ID
2nd  22 (-28)
50 - 70 Production Amateur 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - KENZIE HARPER
#18 - BUCKLEY, WA
1st1st 50
2nd - EMMERSON SCOTT
#3 - YAKIMA, WA
2nd3rd 42 (-8)
3rd - ADELYN MANGLALLAN
#122 - BUCKLEY, WA
5th2nd 38 (-12)
4th - CARSON RUSSELL
#723 - SELAH, WA
3rd6th 35 (-15)
5th - JAMES YOUNG
#65 - PRINEVILLE, OR
4th5th 34 (-16)
6th - TREVIN MILLER
#10 - OLYMPIA, WA
6th4th 33 (-17)
7th - RAELYN PAPE
#13 - ALBANY, OR
7th7th 28 (-22)
8th - WYATT HOWES
#23 - PRINEVILLE, OR
8th8th 26 (-24)
9th - TUCKER SALAS
#20 - ALBANY, OR
9th9th 24 (-26)
10th - LANE RIGGS
#07 - SUNNYSIDE, WA
10th11th 21 (-29)
11th - CORBIN SWEZEY
#56 - MARYSVILLE, WA
 10th 11 (-39)
50 - 70 Production Expert 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - HALLIE KOPTA
#11 - WATERVILLE, WA
1st1st 50
2nd - ZAADEN BROOKHOUSE
#10x - OAK HARBOR, WA
3rd3rd 40 (-10)
2nd - KALEA WHISNANT
#114 - BREMERTON, WA
4th2nd 40 (-10)
4th - AUBREY FRIGETTO
#27 - YAKIMA, WA
2nd5th 38 (-12)
5th - GANNON KERNUTT-NYLS
#15 - EUGENE, OR
5th4th 34 (-16)
6th - WESLEY HYSLOP
#14 - SHELTON, WA
6th6th 30 (-20)
50-70 Beginner (4-6yrs) 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - LEVI BLANKENSHIP
#509 - NACHES, WA
2nd1st 47
2nd - COOPER JAMES TUTINO
#91 - EASTON, WA
3rd2nd 42 (-5)
3rd - CORBIN SWEZEY
#56 - MARYSVILLE, WA
1st  25 (-22)
4th - KEATON MARRIOTT
#417 - ELMA, WA
4th  18 (-29)
90 Amateur 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - KALEA WHISNANT
#114 - BREMERTON, WA
1st2nd 47
2nd - MAKENZIE GEAUDREAU
#111 - NEWPORT, WA
3rd1st 45 (-2)
3rd - ADELYN MANGLALLAN
#122 - BUCKLEY, WA
2nd3rd 42 (-5)
4th - KAIA WHISNANT
#212 - BREMERTON, WA
4th4th 36 (-11)
5th - KENZIE HARPER
#18 - BUCKLEY, WA
 5th 16 (-31)
90 Expert 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - ASHER MARVIN
#512 - OLYMPIA, WA
3rd1st 45
2nd - LIAM DEAN
#770 - RAVENSDALE, WA
2nd3rd 42 (-3)
3rd - HUDSON SCOTT
#3 - YAKIMA, WA
4th2nd 40 (-5)
4th - BRANTLEY HYSLOP
#13 - SHELTON, WA
1st  25 (-20)
Open B 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - MATT SCHUTTE
#63 - KIMBERLY, ID
1st1st 50
2nd - KASSIDY HODGE
#210 - MONMOUTH, OR
4th2nd 40 (-10)
2nd - JACOB NEISS
#14 - WINSTON, OR
3rd3rd 40 (-10)
4th - JORDAN ODELL
#00 - LA PINE, OR
2nd  22 (-28)
Open C 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - KYLE BELTON
#57 - YAKIMA, WA
2nd2nd 44
2nd - GRACEN MCBLAIR
#116 - SPOKANE, WA
 1st 25 (-19)
2nd - DEANA RIVERA
#45 - EUGENE, OR
1st  25 (-19)
Pro Am Production 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - JESSE HYSLOP
#12 - SHELTON, WA
3rd3rd 40
1st - KEIHIN STOKES
#10 - PHILOMATH, OR
4th2nd 40
3rd - JESSE ARREGUIN
#27 - PASCO, WA
5th4th 34 (-6)
3rd - NOAH ENGLISH
#199 - AIRDRIE, ALBERTA, 
12th1st 34 (-6)
5th - ETHAN CONLEY
#16 - BORING, OR
7th5th 30 (-10)
6th - KODY CLARK
#665 - DUVALL, WA
9th6th 27 (-13)
7th - KENNY SANFORD
#362 - TACOMA, WA
1st  25 (-15)
8th - CODY SANFORD
#363 - TACOMA, WA
2nd  22 (-18)
9th - DAMON HODGE
#29 - DALLAS, OR
6th  15 (-25)
10th - CHRIS JEPSON
#74 - TILLAMOOK, OR
8th  13 (-27)
11th - NICHOLAS SMILEY
#44 - TACOMA, 98
10th  11 (-29)
12th - AJ CARVER
#98 - YELM, WA
11th  10 (-30)
Pro Production 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - KENNY SANFORD
#362 - TACOMA, WA
1st1st 50
2nd - ZE'VYER MOTT
#961 - MOUNT VERNON, WA
3rd2nd 42 (-8)
3rd - CODY SANFORD
#363 - TACOMA, WA
2nd4th 40 (-10)
4th - LUCAS HEATH
#28 - ORTING, WA
7th3rd 34 (-16)
4th - HURLEY VILLIARD
#82 - POULSBO, WA
4th5th 34 (-16)
6th - TYLER WOODS
#323 - TACOMA, WA
6th6th 30 (-20)
7th - DAN DEHUT
#65 - BROWNSVILLE, OR
5th  16 (-34)
Production A 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - JESSE ARREGUIN
#27 - PASCO, WA
1st2nd 47
2nd - KEIHIN STOKES
#10 - PHILOMATH, OR
4th1st 43 (-4)
3rd - DAMON HODGE
#29 - DALLAS, OR
2nd3rd 42 (-5)
4th - JORDYN NEDERHOOD
#503 - REEDSPORT, OR
5th4th 34 (-13)
4th - TYLER WOOD
#65 - CUMBERLAND, BC
3rd7th 34 (-13)
6th - ROBBIN HARPER JR
#3 - BUCKLEY, WA
6th5th 31 (-16)
7th - NICHOLAS SMILEY
#44 - TACOMA, 98
7th6th 29 (-18)
8th - CODY OSTERHOLTZ
#43 - SNOHOMISH, WA
8th  13 (-34)
9th - DAKOTA FROST
#17 - COOS BAY, OR
9th  12 (-35)
Production B 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - TAVEN HASKE
#22 - VANCOUVER, WA
2nd1st 47
1st - TYSON SIMMONS
#100 - LAKE STEVENS, WA
1st2nd 47
3rd - MATT SCHUTTE
#63 - KIMBERLY, ID
3rd3rd 40 (-7)
4th - LAMARA VILLIARD
#49 - MISSOULA, MT
5th4th 34 (-13)
5th - CHAD BROOKHOUSE
#5 - OAK HARBOR, WA
8th5th 29 (-18)
5th - JACOB FOSTER
#22x - ALSEA, OR
6th7th 29 (-18)
5th - KEVIN SCHIPPERS
#29 - GRESHAM, OR
7th6th 29 (-18)
8th - CHRISTOPHER FOSTER
#77 - ALSEA, OR
9th8th 25 (-22)
9th - JACOB NEISS
#14 - WINSTON, OR
10th9th 23 (-24)
10th - GARRET GRAMPS
#1 - OROVILLE, CA
4th  18 (-29)
Production C 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - SEAMUS CHILDRESS
#561 - ROCHESTER, WA
3rd1st 45
2nd - KOHEN WOOD
#08 - CUMBERLAND , BC
1st7th 39 (-6)
3rd - HOLT COLLINS
#711 - REDMOND, OR
2nd5th 38 (-7)
4th - GRACEN MCBLAIR
#116 - SPOKANE, WA
6th2nd 37 (-8)
5th - BRITTANY MILLIRON
#5 - OAK HARBOR, WA
5th3rd 36 (-9)
6th - NOAH MARZANO
#46 - TACOMA, WA
4th6th 33 (-12)
7th - ZACC SCHUTTE
#76 - KIMBERLY, ID
7th4th 32 (-13)
8th - LOGAN STANTON
#264 - SAINT HELENS, OR
8th  13 (-32)
9th - TYLER EVENS
#323 - OTHELLO, WA
9th  12 (-33)
SXS Youth 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - CODY WAKEMAN
#114x - KALAMA, WA
 1st 25
Schoolboy Jr Amateur 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - SCOTT RONDEAU
#90 - RAVENSDALE, WA
1st1st 50
2nd - RAVEN REYNOLDS
#911 - EATONVILLE, WA
2nd3rd 42 (-8)
3rd - MASON ADAMS
#95 - RIDGEFIELD, WA
3rd4th 38 (-12)
4th - LIAM DEAN
#770 - RAVENSDALE, WA
4th5th 34 (-16)
5th - VON FRANULOVICH
#14 - ARLINGTON, WA
 2nd 22 (-28)
Schoolboy Sr 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - JACOB BORDEN-SAYAH
#16 - COURTENAY, BC
1st3rd 45
2nd - CHRISTOPHER FOSTER
#77 - ALSEA, OR
4th1st 43 (-2)
3rd - ZACC SCHUTTE
#76 - KIMBERLY, ID
3rd2nd 42 (-3)
4th - ISAAC BORDEN-SAYAH
#777 - COURTENAY, BC
2nd4th 40 (-5)
Supermini 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - CLAYON TUTINO
#95 - EASTON, WA
1st1st 50
SxS Amateur 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - LUKE MCKNIGHT
#27 - VANCOUVER, WA
2nd1st 47
2nd - GARY TAPPE
#7 - LACEY, WA
1st  25 (-22)
3rd - TIM HEDGPETH
#911 - ELMA, WA
 2nd 22 (-25)
4th - XZANDER VEJAR
#1399 - KUNA, ID
 3rd 20 (-27)
SxS Mini 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - CARTER RUSSELL
#814 - SELAH, WA
1st1st 50
2nd - AZLYN RILEY
#137 - YAKIMA, WA
2nd  22 (-28)
SxS Pro N/A 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - JUSTIN RUSSELL
#714 - SELAH, WA
4th1st 43
2nd - SHANE NEDERHOOD
#819 - REEDSPORT, OR
3rd2nd 42 (-1)
3rd - SHERI SCHUMAN
#71 - SEABECK, WA
6th3rd 35 (-8)
4th - CASEY SCOTT
#3 - YAKIMA, WA
1st  25 (-18)
5th - JASEN MULRONY
#702 - GOLDENDALE, WA
2nd  22 (-21)
6th - DARELL WATERMAN
#18 - CAMANO ISLAND, WA
5th  16 (-27)
7th - JOSEPH BUCZYNSKI
#112 - SALEM, OR
7th  14 (-29)
8th - SEAN FRIDDLE *SEE NOTE
#9113 - ASTORIA, OR
8th  13 (-30)
SxS Pro Open 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - WYATT HASTINGS
#153 - MOSES LAKE, WA
1st1st 50
2nd - JIM SCHUMAN
#913 - SEABECK, WA
2nd2nd 44 (-6)
SxS Sportsman 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - JAHILL VEJAR
#3919 - KUNA, ID
3rd1st 45
2nd - DAVE VAN SLYKE
#98 - ALTURAS, CA
2nd4th 40 (-5)
3rd - RAY COFFMAN
#924 - RICHLAND , WA
6th3rd 35 (-10)
4th - DAVID SULLIVAN
#81 - CANBY, OR
1st  25 (-20)
5th - STEVE WESTENHISER
#106 - CENTRALIA, WA
 2nd 22 (-23)
6th - DJ MCBRYDE
#213 - SAINT HELENS, OR
4th  18 (-27)
7th - TONY RICH
#503 - TILLAMOOK, OR
5th  16 (-29)
SxS Youth 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - XZANDER VEJAR
#1399 - KUNA, ID
1st  25
2nd - CODY WAKEMAN
#114x - KALAMA, WA
2nd  22 (-3)
Vet A 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - KEVIN SCHIPPERS
#29 - GRESHAM, OR
1st1st 50
Vet B 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - MATT OLSON
#33 - AUBURN, WA
3rd1st 45
2nd - ANDREW KELLER
#45 - RIDGEFIELD, WA
4th2nd 40 (-5)
2nd - OLIVER SAYAH
#357 - COURTENAY, BC
1st6th 40 (-5)
4th - JUSTIN CROZIER
#141 - TACOMA, WA
6th3rd 35 (-10)
5th - JASON MILLER
#69 - OLYMPIA, WA
5th4th 34 (-11)
6th - MIKE SAMPLEY
#556 - OLYMPIA, WA
7th5th 30 (-15)
7th - DANE DENNISON
#64 - GRESHAM, OR
2nd  22 (-23)
Vet C 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - TONY VIERRA
#16 - OCEAN SHORES, WA
2nd1st 47
1st - IAN WOOD
#74 - CUMBERLAND , BC
1st2nd 47
3rd - AUSTIN HOLMQUIST
#87 - EVERETT, WA
3rd3rd 40 (-7)
4th - MARTY PURVIS
#14 - MARBLEMOUNT, WA
5th4th 34 (-13)
5th - DAVID TEETER
#16x - SCAPPOOSE, OR
4th  18 (-29)
Vet Pro 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - TODD GRIFFIN
#52 - CENTRAILIA, WA
1st1st 50
2nd - DAN DEHUT
#65 - BROWNSVILLE, OR
3rd2nd 42 (-8)
2nd - CHRIS JEPSON
#74 - TILLAMOOK, OR
2nd3rd 42 (-8)
4th - KYLE ROGERS
#15 - EUGENE, OR
5th4th 34 (-16)
5th - CASEY ROWCLIFFE
#7 - EVERSON, WA
7th5th 30 (-20)
6th - JOEL GARLINGHOUSE
#2 - OLYMPIA, WA
4th  18 (-32)
7th - JARED HAYNES
#121 - SCAPPOOSE, OR
6th  15 (-35)
Women A 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - LAMARA VILLIARD
#49 - MISSOULA, MT
1st1st 50
2nd - HAYLEY CLINTON
#245 - PUYALLUP, WA
2nd2nd 44 (-6)
3rd - KIMBERLY VAN SLYKE
#124 - ALTURAS, CA
3rd3rd 40 (-10)
4th - DEANA RIVERA
#45 - EUGENE, OR
4th  18 (-32)
Women B 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - BAILEY EDWARDS
#8 - BRUSH PRAIRIE, WA
3rd1st 45
2nd - TASHA BELLING
#7x - YAKIMA, WA
2nd3rd 42 (-3)
3rd - MEGHAN MCKENNA
#11 - OREGON CITY, OR
4th2nd 40 (-5)
4th - ASHLEY CLINTON
#343 - SPANAWAY, WA
1st  25 (-20)
Women C 
Place - Name
Number - Hometown
4/23/2022
Finish
4/24/2022
Finish
Total Points
1st - BROOKE KOPTA
#33 - WATERVILLE, WA
1st1st 50
2nd - ASHLYNN GEAUDREAU
#96 - NEWPORT, WA
2nd2nd 44 (-6)
3rd - MAHALA GRIFFIN
#52 - CENTRALIA, WA
3rd3rd 40 (-10)
4th - JAIDYN FINE
#15 - BUCKLEY, WA
4th4th 36 (-14)
Back to Main Results Menu

Page Generated in: 0.008 Seconds